Digitalt föräldramöte åk 1

Välkommen till föräldramöte!

Den 22 oktober är du som är vårdnadshavare till elev som går första året på Ingelstadgymnasiet välkommen till föräldramöte.

Årets föräldramöte är något annorlunda då vi följer Folkhälsomyndighetens och skolverkets riktlinjer och träffas digitalt istället för på plats.

Program

Förinspelad film med skolledning, studie- och yrkesvägledare, elevhälsa och internat. och fritidspersonal.

Rektor Katrin Bladh

Studie- och yrkesvägledare Johan Gylling

 

APL – Studie- och yrkesvägledare Johan Gylling

 

Elevhälsa – Paul Wigmark

 

Internatföreståndare – Kjell-Erik Sagebrandt

Förinspelad film eller livesändning från respektive klassföretåndare.

18.30-19-30

Frågestund med respektive klassföreståndare via melj. se kontaktuppgifter nedan.

 

Katrin Bladh, Rektor, katrin.bladh@ingelstad.nu

Kjell-erik Sagebrandt, Internatföreståndare, kjell-erik.sagebrandt@ingelstad.nu

Johan Gylling, SYV, johan.gylling@ingelstad.nu

Paula Wigmark, specialpedagog, elevhalsan@ingelstad.nu

 

Klf åk 1

Rickard Erlingsson rickard.erlingsson@ingelstad.nu, Bygg & anläggning

Therese Komaromy, therese.komaromy@ingelstad.nu, Djursjukvård

Yannick Luomala, yannick.luomala@ingelstad.nu, Djurvård

Lisa Sahlmann, lisa.sahlmann@ingelstad.nu, Hund

Mikael Carlsson, mikael.carlsson@ingelstad.nu, Lantbruk

Åse Richardsson, ase.richardsson@ingelstad.nu, Naturvetenskap

Milenko Pavlovic, milenko.pavlovic@ingelstad.nu, Ridsport